Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Захоплююча подорож
Написав Вадим Миколайович   
Понеділок, 29 жовтня 2018, 13:33

Мої учні 10-МФ дуже люблять подорожувати. Ми вже бували у Львові, та це місто манить до себе. І ось цієї осені відвідали його ще. Незмінна наша медсестра – мама учня Богдана – Ходаківська Оксана Сергіївна – завжди поряд. Також учнів супроводжувала вчитель Денисенко Юлія Сергіївна. Подорож була дуже захопливою, пізнавальною,  усім сподобалася. Спочатку діти поїхали маршрутом «Золотої підкови Львівщини», на якому познайомилися з історією Галичини, історією Львівщини та фортифікаційними спорудами цього краю. Побували в Золочівському замку, збудованому  у 17 ст. Як свідок історичних подій Золочівський замок є однією з найвизначніших пам'яток культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі... Замок багато разів змінював своє призначення: від фортеці -до тюрми та школи. У палаці була колись і резиденція польських королів. Тепер тут заповідник-музей.
Дуже захопив своїм виглядом Підгорецький замок - один з найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац називали "польським Версалем"...
Мурований замок заснував у 1635 р. коронний гетьман Станіслав Конецпольський на місці давніших укріплень, що належали родині Підгорецьких. До замкового комплексу входять такі споруди: палац, оточений бастіонними укріпленнями, валами, ровами, чудовим парком, що знаходиться на декількох терасах і є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення, римо-католицький костел XVIII ст. та заїжджий двір.
Саме цю споруду зробили Лувром, коли знімали усім відомий пригодницький фільм "Д'Артаньян і три мушкетери".
А на завершення цієї екскурсії учні відвідали Олеський замок, який вважають найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію... Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. З цікавістю діти переглянули експозицію музею, що розташувався у стінах палацу.
Після такої змістовної подорожі першого дня обід видався дуже смачним.
Увечері учні прогулювалися центром древнього міста Лева, відвідували різні магазинчики, кав’ярні та просто насолоджувалися атмосферою, що панує. Вечірній дощ не завадив прогулянці.
Наступного дня знайомство з містом продовжилося. Як і першого дня, у цьому нам допомагав екскурсовод пан Сергій. Учні дізналися, що під львівською бруківкою є безліч тунелів та підземель, які спорудили кілька століть тому. Побували в підземеллі Гарнізонного храму свв.. апп. Петра і Павла, підземеллі монастиря бернардинів, підземеллі аптеки-музею. Також відвідали музей сала. Усіх захопив підйом на Львівську ратушу. Учні каталися на міському оглядовому трамвайчику. Прогулянки містом були неповторні. А вечірній перегляд фільму в «Кінопалаці» завершив екскурсію. Утомлені та щасливі діти поверталися потягом додому.
А в потязі учні брали один в одного інтерв’ю. І ось короткі відгуки десятикласників про подорож.
- Коливай Дмитро: Мені сподобалася вся поїздка до Львова, також спілкування в поїзді.
- Лисенко Дмитро: Запам’яталася прогулянка у вагончиках.
- Ходаківський Богдан: Дуже сподобалися різні кафешки.
- Кошовий Богдан: Не забуду замки Львівщини, вони неймовірні.
- Смірнов Матвєй: Запам’яталася найбільше «Криївка», «Кавова копальня», вечірній Львів.
- Скрипник Валерія: Підземелля Львова запам’ятаю, а також найбільше неймовірних вражень отримала у замках.
- Жадан Євгенія: Вражають підземелля.
- Пастушенко Віктор: Я захоплений усім побаченим.
- Олійник Надія: Мені сподобалася поїздка в поїзді, також прогулянка трамвайчиком.
- Кісіль Сергій: Підйом на Ратушу не забуду ніколи.
- Сторчоус Тетяна: Нічний Львів – це щось незвичайне! Сподобався фільм.
- Павлюченко Олег: Не забуду чудові прогулянки Львовом.
- Єдин Владислав: Сподобалося у місті все, а також атмосфера в поїзді.
- Якубенко Анна: Мене вразив сам Львів, запам’ятаю прогулянки містом.
Радісно зустрічали в рідних домівках екскурсантів. Подорож запам’ятається надовго.

Автор : А. М. Золотарьова

Золотарьова29 10 2018 1