Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Шкільні новини

Афганістан: наша пам'ять і наш біль...
Написав Вадим Миколайович   
П'ятниця, 15 лютого 2019, 14:09

15  лютого  – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми з великою пошаною ставимося до тих, чия молодість виявилась обпаленою полум’ям афганської війни, кому довелось у мирний час бути учасником бойових дій, хто засвідчив перед усім світом свою відвагу, стійкість,  хто готовий був віддати життя, прикривши собою товариша. До річниці виведення військ з республіки Афганістан з учнями провели години спілкування «Афганістан: наша пам'ять і наш біль», випустили інформаційний вісник, організували виставку в шкільній бібліотеці «30-та річниця виведення військ з Афганістану», провели інформаційні хвилинки для учнів 2-4 класів. Бажаючим  було запропоновано  переглянути  фільми та презентації про події афганської війни. Але подією дня стала зустріч з воїном – афганцем  Гераськіним Володимиром Васильовичем. Ми з великою цікавістю слухали його розповідь, переглядали фотографії, нагороди, яких, до речі, у Володимира Васильовича більше десяти.

15 02 19

15 02 19 2

 
День Святого Валентина
Написав Вадим Миколайович   
Четвер, 14 лютого 2019, 14:07

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
В цей холодний лютневий день на душі тепло, як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні наша школа виглядає по – особливому ошатною і святковою. Стіни і двері класних кімнат дбайливо прикрашені великою кількість червоних валентинок. Всіх радує Валентинове дерево , створене за допомогою учнів початкових класів: саме вони виготовили валентинки, які прикрасили деревце.
Рано - ранесенько почала працювати святкова пошта, і «Скринька кохання» була переповнена валентинками. Працювала пошта до шостого уроку, а потім представники шкільного парламенту разом з педагогом-організатором розібрали її та рознесли адресатам.
Шкільні коридори прикрашати вітальні стіннівки, які виготовили учні 5-9 класів.
Під час перерв лунала гучно музика, діти танцювали, веселились .
Прес-центр школи виготовив вітальні листівки, якими привітав усіх вчителів школи, а також діток, які навчаються на індивідуальній формі навчання, подарувавши частинку тепла і доброти.
Загалом свято пройшло весело і цікаво, у всіх панував святковий настрій.

14 02 19

 
Вихованці ГПД готувалися до Дня Святого Валентина
Написав Вадим Миколайович   
Вівторок, 12 лютого 2019, 14:05

Напередодні Дня Святого Валентина вихователем Мариною Миколаївною Єдин було проведено заняття гуртка «Творчі промінчики» з вихованцями ГПД 2-А та 3-А класів. Тема заняття була присвячена Дню  закоханих. З цікавістю діти слухали  про історію виникнення цього свята, про те , як звучить фраза «Я тебе кохаю» на різних мовах світу. Вихованці з великим захопленням виготовляли паперові валентинки  та Валентинове дерево , яким потім прикрасили свою класну кімнату.  Завдяки  таким заняттям у дітей розвиваються творчі здібності, формується ввічливе ставлення до рідних та своїх  однолітків.

12 02 19

 
Цікавий урок трудового навчання у 2-Б класі
Написав Вадим Миколайович   
Понеділок, 11 лютого 2019, 12:42

      Японія, Токіо, мистецтво орігамі, суші та милозвучна мелодія – саме таким цікавим та оригінальним видався урок трудового навчання в 2-Б класі . Класний керівник Ю.В.Стеценко почала цікаву подорож із привітання на японській мові . Дітлахи дуже швидко вивчили невідомі слова і ще впродовж всього дня віталися та прощалися «по-японськи». Тема уроку ознайомила учнів з мистецтвом складання паперу орігамі, діти виконували роботу «Човники на морі». Учні за урок навчилися не лише складати паперові човники , але й дізналися про національний одяг Японії та Китаю, ознайомилися з особливостями страв національної кухні, дізналися про звичаї та обряди екзотичної країни.
       Дуже цікавими та пізнавальними виявилися повідомлення дітей про види та типи кораблів. Учні з захопленням слухали та розповідали про величезні вітрильники, лайнери, крейсери та підводні човни. Не менш цыкавою  була інформація про водойми України. Окремі учениці навіть продемонстрували національний одяг Японії та Китаю (за що окреме спасибі батькам).
       По закінченню уроку діти оформили виставку робіт, якою дуже пишалися. На цьому уроці учні навчилися новому, почули і побачили багато захоплюючого та раніше невідомого.

11 02 19

 
STOP булінг
Написав Вадим Миколайович   
Четвер, 07 лютого 2019, 14:20

Цькування та фізичний тиск на дітей неприпустимий у школах. На сьогодні в Україні вирішили жорстко карати ініціаторів конфлікту. Верховна Рада ухвалила новий законопроект, який передбачає штрафи за булінг.
Тож на одній з виховних годин учні 8-А класу разом з класним керівником Капелюшною І.О. з’ясовували поняття булінгу, причини його виникнення, шляхи подолання! Під час заняття, яке проходило під гаслом «STOP булінг», учні розглядали ситуації, переглядали відео, на основі яких зробили висновок, що булінг – проблема сучасної молоді, з якою необхідно боротися! А натомість усі ми маємо бути толерантними, милосердними, тактовними…
Мій улюблений світ – без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І коли на теренах країни
Без страждань заживе кожне місто,
Скажуть люди всієї країни:
Україна – це світ без насильства.

07 02 19

 
День безпечного Інтернету 2019
Написав Вадим Миколайович   
Середа, 06 лютого 2019, 14:18

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цього року він проходив під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету відзначають щороку у другий день другого тижня лютого. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі.
Мета цього дня: долучити до співпраці дітей, молодь і всіх дорослих, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
В рамках цього проекту у нашій школі було проведено ряд заходів, а саме : інформаційні хвилинки, виховні години на яких учнів було ознайомлено з правилами безпечного поводження в мережі, а також з етикетом спілкування. Педагогом - організатором М.В.Киченко було створено інформаційний стенд «Безпека в Інтернеті», а також буклети на тему: «Правила поведінки в Інтернеті для учнів ».
Психолог школи Н.А.Косенко провела тренінгові заняття «Безпечний інтернет» та показ роликів про безпеку в Інтернеті та інтернет залежність.

06 02 19

 
СТОП БУЛІНГ
Написав Вадим Миколайович   
Понеділок, 04 лютого 2019, 16:48

      У ході реалізації плану щодо профілактики булінгу в учнівськоу середовищі соціальним педагогом Н.О. Мозговою були проведенні заняття в 6-их класах «Стоп булінг » та у 4 - 5-их класах «Як подолати задирак». В ході занять  дітям пояснили, що булінг у перекладі з англійської – «хуліганити», «грубіянити»; визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного й психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини . У ході заняття були використані вправи, які чітко демонстрували вплив насильства на особистість: «Казка про Скріпку», притча «Скільки важить одна сніжинка», «Два яблука», відео «Камінь – ножиці - папір» т.ін. Також розглянули, як запобігти булінгу та уникнути його. А наприкінці заняття діти зробили тематичний колаж.

04 02 19 2

 
Екскурсія до районного суду
Написав Вадим Миколайович   
Понеділок, 04 лютого 2019, 16:45

         Нещодавно 10-МФ клас відвідав Шполянський районний суд. Працівники провели дуже цікаву екскурсію. У кожній кімнаті учні все більше дізнавались нового про юридичну справу. Побували в залі засідань, де ознайомилися з ходом судового процесу. У цьому їм допомагали працівники  на чолі з суддею Надією Петрівною Побережною.
          Всім дітям випала можливість відчути атмосферу засідань. Кожен зміг спробувати себе в ролі певної юридичної особи або ж бути свідком, підсудним, постраждалим і навіть суддею. Учні так захопилися цією грою, що навіть не помітили, як сплинули дві години.
Всім дуже сподобалась екскурсія та весь судовий процес.

Учениця 10-МФ класу Ілона Степаненко

04 02 19

 
Кір. Пам’ятка для батьків!
Написав Вадим Миколайович   
П'ятниця, 01 лютого 2019, 15:25

Кір – це гостре інфекційне захворювання, яке найчастіше вражає дітей. Але можуть захворіти і дорослі, яких у дитинстві обминула ця недуга.
Хвороба заразна. Її викликає вірус кору. Характеризується високою температурою, кашлем, нежитем, кон’юнктивітом, характерним висипом на шкірі. Дуже небезпечна для маленьких дітей. Якщо дитині ще немає двох років, хвороба часто супроводжується важкими та небезпечними для життя легеневими ускладненнями.
Джерело інфекції – хвора людина. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом під час безпосереднього контакту (розмова, кашель, чхання) і, що дуже небезпечно, – хвора дитина є заразною за 4-5 днів до появи висипу на шкірі, тобто ще в інкубаційному періоді. Через третіх осіб, іграшки та навколишні предмети інфекція не передається, бо вірус дуже нестійкий у навколишньому середовищі: швидко гине під впливом сонячного проміння та дезінфікуючих речовин.
Інкубаційний період 18-21 доба. Кір – починається як звичайне гостре респіраторно-вірусне захворювання (кашель, нежить, підвищення температури, загальне нездужання). На третю – четверту добу в роті на слизовій оболонці щік, на рівні кутніх зубів з’являється кілька червоно-фіолетових плям навколо дрібненьких білих горбочків – на зразок манної крупи. Горло яскраво-червоне, а на м’якому піднебінні спостерігаються маленькі цяточки крововиливів. Загальний стан погіршується, дитина стає сонливою, не хоче їсти, старші діти скаржаться на головний біль та біль у м’язах.
Протягом наступної доби з’являються висипання, характер яких є дуже важливим для діагностики всієї інфекції. Це яскраві плямки неправильної форми, які часом зливаються (між плямами завжди є ділянки здорової шкіри), а під час натискування зникають, на дотик дещо випуклі і оксамитові. Починаються висипання спершу за вухами, на обличчі та шиї. Наступного дня поширюються по всьому тілу, на кінцівки аж до пальців. До речі, під час кору на сідницях висипань не буває, що також є важливою ознакою, аби відрізнити кір від краснухи.
Висипання триває 5-6 діб, після чого починає зникати у тому ж порядку (з обличчя до низу).На місцях висипань залишається коричнева пігментація, яка потім зникає завдяки злущуванню. Під час злущування шкіра хворого наче вкрита пудрою. Температура падає на 4-5 день після появи висипання, стан поліпшується, зникає нежить. Але кашель залишається довше внаслідок глибокого вірусного запалення слизової оболонки трахеї. Допоможуть мікстури або настої трав (відхаркувальні та заспокійливі – для дітей, схильних до судом).Рекомендовано: ліжковий режим, трохи підкислене пиття (морси, соки), їжа рідка, тепла, багата на вітаміни, годування за апетитом, туалет слизових оболонок (промивання очей, носових ходів, полоскання ротової порожнини, підмивання у дівчаток для запобігання запалення піхви).
Хворому необхідно перебувати весь час під наглядом лікаря для запобігання та своєчасної діагностики ускладнень (іноді – дуже важких). Після кору захисні сили організму, особливо маленької дитини (до 2 років), різко знижуються, тому мікробні інфекції набувають важких форм. Можна підозрювати ускладнення якщо: лихоманка утримується або з’являється повторно, після того як температура знижувалася до норми протягом 2-3 діб; після того, як висипання почали зникати, дитина залишається млявою і відмовляється від їжі; дитина скаржиться на біль у вухах або головний біль.

 
Тиждень хімії
Написав Вадим Миколайович   
П'ятниця, 01 лютого 2019, 13:58

Хімія – це край чудес, де приховане людське щастя.
І найвищі завоювання розуму будуть зроблені в цій галузі.
Д.І.Менделеєв

        Останній тиждень цього місяця в нашій школі був присвячений – ХІМІЇ. Для цієї науки цей рік є особливим, адже Організація Об'єднаних Націй назвала 2019 рік роком Періодичної таблиці хімічних елементів. Учні мали можливість ознайомитись з багатьма варіантами періодичної системи. Всього запропоновано кілька сотень варіантів зображення періодичної системи (аналітичні криві, таблиці, геометричні фігури і т. п.). Було проведено вікторину, присвячену життю і науковій діяльності Д.І.Менделеєва. Перемогу здобула учениця 11-ІФ класу Валя Жданова. Учні 7-8-их  класів виготовили лепбуки на хімічну тематику.
         Діти люблять гратися. Тому з радістю учні 7-9-их класів узяли участь в інтелектуальних іграх, пов’язаних з хімією: гра-змагання «Весела хімія», конкурс знавців хімії «Найрозумніший», турнір «Краший хімік». В 10-МФ класі перемогу здобула команда «Промінь» (Степаненко І., Свіргун С., Малярчук К.), в 9-Б класі -  команда «С2Н5ОН» ( Бездітко А., Колісник О., Кравченко О., Поліщук А.), у  8-А класі -  команда «Н2О» (Бондаренко М.,Непрядкін В., Литвин С). А  найбільше запам’яталась команда 8-Б класу -«Хлорики» ( Маламуж О., Мельниченко А., Гавура А., Шемет С.)

01 02 19


     Учні 7-их  класів  були справжніми експериментаторами, ними проведено  ряд цікавих дослідів: «Фараонові змії», «Вулкан», «Гримуча змія», учні спробували без вогню та електрики закип’ятити воду.

     Кульмінацією тижня стало проведення свята в 7-Б класі «Міс ХІМІЯ-2019».Чотири конкурсантки: Байбуз О., Вовк Є., Карпенко К та Шевченко А.  стали справжніми модельєрами, вони представили сукні, виготовлені з підручних матеріалів. Також продемонстрували  знання хімічного етикету та  проявили себе як досвідчені хіміки. Титул «Міс ХІМІЯ-2019» здобула Вовк Єливавета. Сподіваюсь, що тиждень хімії приніс багато цікавого та пізнавального. Дякую за участь!

С.О.Буз

01 02 19 2

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>