Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Вітаємо!
Написав Вадим Миколайович   
Понеділок, 22 жовтня 2018, 12:35

Уже в котрий раз учні нашої школи беруть участь у Міжнародному краєзнавчому конкурсі, презентованому Союзом українок , який щоосені проходить у м. Львові та здобувають там блискучі перемоги. Це і наші сьогоднішні випускники, а це учні 11-х класів : Стригун Ярослав - І місце та стипендія за роботу «Корисні копалини нашого краю», Ремінний Богдан у номінації «Перлина конкурсу» з роботою «Населення Шполянщини» , Ткаченко Олеся - ІІ місце за роботу «Лебединський насіннєвий завод – флагман агроіндустрії України», Степаненко Аліна ІІ місце за роботу «Лікарські рослини Шполянщини» , Степаненко Ілона та Бабич Тетяна здобули І місце в номінації «Мовознавство» з роботою «Розвиток сучасної української мови, Кошовий Богдан - ІІІ місце у номінації «Літературознавство» з роботою «Сучасна українська література»
У цьому році призером найпрестижнішого конкурсу знову стала учениця 9-А класу Кримчак Вікторія з роботою про видатного композитора, автора всесвітньо відомої щедрівки Миколи Дмитровича Леонтовича. У минулому Віка вже отримала престижне ІІ місце за роботу про видатну жінку, нашу землячку - Надію Шулежко, яка в роки війни врятувала від смерті сотню єврейських дітей. І ось знову перемога!
Історія життя та творчості Миколи Леонтовича, цього видатного митця, дуже вражає. Виявилось, що це була неординарна постать, яка доклала чимало в музичну скарбницю не лише України, але й світу. Та, на превеликий жаль, життя цієї видатної людини обірвала безглузда смерть. А ми, сучасні українці, так мало знаємо про цього видатного композитора нашої землі! Між тим, його твори виконують хорові капели Лондона, Нью-Йорка. А його «Ще́дрик» - є однією з найпопулярніших обробок, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів» .
В основу твору покладена українська щедрівка - пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Цікаво, що вперше за кордоном щедрівка прозвучала 5 жовтня 1921 року. Тоді український «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі у Нью-Йорку.
Ми всі також дуже добре знаємо цю щедрівку і завжди співаємо її на різдвяні свята. Про це й розповідає робота Віки Кримчак. То ж вітаємо з перемогою!

23 10 223 10 1