Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів
Написав Вадим Миколайович   
Четвер, 12 квітня 2018, 10:31

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті, 11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів». В нашому в навчальному закладі організовано та проведено низку заходів з нагоди вшанування пам’яті жертв концентраційних таборів.
Вчитель історії Шевчук В.В. розпочав в цей день уроки з інформаційної хвилинки «Завжди у пам’яті народів» під час яких надав учням інформацію про концентраційні табори нацистів, їх виникнення та кількість жертв.
Учні 7 – Б класу (класний керівник Обревко Т.В.) стали учасниками виховного заходу «Погляд у трагічне минуле» .Учні переглянули відеосюжет про концентраційний табір «Уманська яма» («шталаг №349»). Це був один із перших нацистських концентраційних таборів на території України. За даними німецького командування на 14 серпня 1941 року в Уманському таборі знаходилось 50 000 радянських військовополонених (за іншими даними - до 70 000).Найжахливіша доля чекала поранених та хворих бійців : вони були приречені на смерть від ран, хвороб, антисанітарії, голоду, спраги.
Учні 11 – Т класу (класний керівник Вдовиченко О.І.) підготували відеопрезентацію «Якщо на землі є пекло…» в якій розповіли про концтабори України та Європи.
У 2 – А класі (класний керівник Лихенко С.П.) діти переглянули окремі фрагменти відео про дитячі табори смерті.
В холі школи працював інформаційний вісник «Забути цього неможливо».
Заходи, спрямовані на вшанування пам’яті жертв нацистського свавілля допомагають учням зрозуміти, що найвищою цінністю є життя і свобода людини.

12 04 18