Меню

Банери

 image.jpeg

IMG 3845

image.gif

111111

криза 

зір

Рекомендації для батьків по роботі з дітьми під час кризової ситуації в країні:
Написав Вадим Миколайович   
Вівторок, 20 вересня 2016, 09:58

1. Менше демонструйте свою тривогу і занепокоєння. Пам’ятайте, що дитина наслідує батьків і цілком може „заразитися” дорослими тривогами. Тому намагайтеся подолати свої страхи і занепокоєння тим, що відбувається в країні.
2. З’ясуйте, що турбує Вашу дитину і поділіться з нею своїми переживаннями (тими, які під силу зрозуміти дитині). Давайте дитині можливість виговоритися, адже озвучивши проблему, ви проаналізуєте і знайдете причину і розв’язання.
3. Обмежте перегляд телепередач і контролюйте, що дивиться Ваша дитина. Дитина шкільного віку не завжди готова справитися з викликами протистоянь медіапростору і в цьому головний ризик впливу телебачення на дитину.
4. Застосовуйте принцип позитивного мислення. Концентруйте увагу дитини на щасливому і цікавому майбутному.
5. Щоб істотно знизити тривожність дитини забезпечте її реальний успіх у будь-якій діяльності (догляд за кімнатними рослинами, домашніми тваринками)
6. Творчість допоможе дитині виразити свої почуття на невербальному рівні. Це терапія малюванням, казкотерапія (дитина має відчути себе сильною), музикотерапія (заспокоює та подавляє негативні емоції), ігротервпія (дитина переступає поріг страху, отримує і поразки і перемоги).
7. Знімайте нервове напруження за допомогою фізичних вправ. Відпочивайте сім’єю. Улаштовуйте прогулянки на свіжому повітрі.
8. Любіть свою дитину і говоріть їй про це, цікавтеся її почуттями. Запевніть її, що ви завжди поруч і допоможете в кожні життєвій ситуації.
9. Стимулюйте вироблення „позитивних” гормонів організмом за допомогою продуктів харчування. Молоко, курага і банани поновлюють в організмі запаси калію, який першим вичерпується під час стресу. Шоколад посприяє виробленню серотоніну – „гормону щастя”.