Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Великодній майстер-клас!
Написав Administrator   
Вівторок, 23 квітня 2019, 07:41

      Великдень – одне з найшанованіших свят в Україні. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву – Пасха. За звичаєм перед Великоднем українці мають строгий та довгий піст, який повинен очистити душу й тіло. Символами Великодня здавна були крашанки, писанки та великодній хліб – паски.
      Напередодні великого християнського свята Воскресіння Христова учні 8-А класу з класним керівником Капелюшною І.О. відвідали майстер-клас умільця декоративно-прикладного мистецтва Вовк Інни Дмитрівни. Як завжди гостинно відчинив двері перед учнями нашої школи Шполянський історико-краєзнавчий музей, на базі якого щороку жителі Шполянщини мають можливість взяти участь в сакральному обряді – виготовлення писанок!
      Перед початком виготовлення писанок, які здавна українці асоціюють з життям, його основою, Інна Дмитрівна розповіла про орнаменти, які зазвичай зображували українці на писанках, та кольори, в які традиційно фарбували яйця. Кожен учасник майстер-класу виготовив свою неповторну писанку, в яку вклав свої мрії, переживання, думки! Бо саме так створювати ці чудо-яйця наші предки!
      По завершенню майстер-класу всі охочі мали можливість здійснити екскурсію музеєм, розглянути експонати та послухати цікаві коментарі книгознавця Діани Валеріївни Кузьменко.
Щиро дякуємо за можливість відвідати захід, відчути атмосферу Великодня і навчитися створювати обереги, які в народі називають писанками!

MyCollages 34