Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Диктант єдності громади, приурочений Міжнародному дню рідної мови
Написав Вадим Миколайович   
Середа, 21 лютого 2018, 13:59

«Мови- це важливо!» - цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року. На XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року у Парижі, було прийнято рішення «Про підтримку мовного та культурного різноманіття на багатомовності». Цим рішення ЮНЕСКО прагне підтримати мову як ознаку культурної приналежності особи і вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Для України це досить молоде свято, хоча сама проблема української мови на українських землях існує кілька століть. Тож і учні нашої школи розуміють, що привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми - важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур. Саме в цей день, 21 лютого , вихованці школи долучилися до написання диктанту єдності. Учні 5-го класу написали диктант на тему : «Скарбниця духовної культури », 6-9- х класів – «Рідна мова», «Батьківщина», 10-11 –х – «Сила громади – в єдності», а школярі початкової школи вдосконалювали вміння писати під диктовку тексти, присвячені рідній Батьківщині.
Окрім написання диктантів, учні переглядали відеоролики «П’ять причин любити українську мову», «Розмовляти українською – модно! »
Отже, учні переконалися, що рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості, в ній накопичено традиції і досвід попередніх поколінь, виплеканий у давніх переказах, народних піснях, влучних прислів’ях, приказках.

Диктант