Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Пам’ятай про Крути
Написав Вадим Миколайович   
Середа, 31 січня 2018, 13:47

29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. Ця героїчна , але в той же час і трагічна сторінка в українській історії надовго стала одним із символів боротьби нашого народу за свободу й незалежність.
Саме цього дня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва. 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав більше 5 годин, українці відбили кілька атак. У полон попало близько 30 чоловік , над якими спочатку знущалися , а потім їх було розстріляно. Після розстрілу місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму та жертовності в боротьбі за незалежну Україну.
В знак вшанування пам’яті загиблих під Крутами в нашій школі відбулася загальношкільна лінійка: «Пам’ятай про Крути». Лекторська група розповіла учням про причини трагедії під Крутами, продекламували поетичні твори про героїв та переглянули презентацію.

DSC04196