Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Свято рідної мови
Написав Administrator   
Середа, 24 лютого 2021, 15:33
       Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. 
       Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.
       Свято було встановлено у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності, 
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають у країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. 
     Учні 5-В класу Шполянської ЗОШ №1 теж вирішили згадати таку визначну дату. На свято вони прийшли у вишиванках. П’ятикласники згадали історію Міжнародного дня рідної мови, яка, на жаль, має такий трагічний початок. Діти дізналися, що у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. 
Учні підготували та декламували поезії про мову, інсценізації. Також говорили про те, що потрібно вивчати інші мови, щоб спілкуватися з людьми різних країн. Діти зробили висновок, що мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.