Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Рецензент – Костюкович Ф.Ф.

«Школа без традицій – ніщо»

А.С. Макаренко

1111

Розвиток освіти в незалежній Українській державі, яка виникла в 1991 році, проходить в досить складних і суперечливих умовах, які неоднозначно сприймаються різними соціальними групами українського суспільства. Але пріоритетність розвитку освіти для майбутнього України нині не заперечує жодна політична сила.

Тому, розставляючи акцент в розвитку шкільної справи на перспективу, доцільно оглянутися і назад, проаналізувати розвиток освіти в минулому, щоб відкинути застаріле, але і водночас перенести в сучасну школу ті позитивні моменти в її розвитку, що були в минулому.

Зробити це можна, зокрема і шляхом узагальнення розвитку окремої навчальної установи. Така думка зародилась в мене як керівника школи ще кілька років тому. Реалізувати її вдалося вчителю історії нашої школи, двічі лауреату Всеукраїнських конкурсів конкурсів «Учитель року» на обласному етапі (в номінаціях «історія» і «правознавство») Шевчуку Віктору Васильовичу, який на основі аналізу документів з районного, обласного і шкільного архівів та запису спогадів колишніх вчителів школи відтворив історію розвитку школи за 85 років її існування.

Звичайно, не всі факти шкільного життя відобразились у цьому виданні, не всі вчителі згадані, як того хотілося б. Можливо, в другому, розширеному виданні це буде зроблено з більшою деталізацією. Але сам факт появи такого видання до 85-річного ювілею школи вважаю знаковою подією в освітянському житті району, тому що Шполянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 була, є і, надіюсь, залишиться правофланговою школою району.

Феодосій Феодосійович Костюкович,

рецензент видання,

директор школи.