Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Додаток 1

Директорами школи в різний час працювали:


1.
Туровський Петро Михайлович

 

 
 


Директор школи в 30-і роки. Проводив українізацію навчального процесу. Був прикладом вимогливого ставлення до себе і колег по роботі. Значну увагу приділяв розвитку позакласної роботи в школі. Репресований у 1937 році.

 


2.
Бджола Іван Іванович

 

 

 

Директор школи з 1937 по 1965 рік (з перервою на липень 1941 року до жовтня 1944р.)

 

Зумів сформувати колектив висококваліфікованих педагогів, завдяки чому школа стала передовою в Шполянському районі. Її учні відзначались високим рівнем знань і після закінчення школи навчались в престижних навчальних закладах. В повоєнний період в школі працювали двоє на весь район заслужених вчителя УРСР – Клименко Н.В.і Шевчук Г.Я.

 

В 1953р. було збудоване нове двоповерхове приміщення школи – найкраще в районі. Згодом школа була електрифікована.

 

Був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора та «Знаком Пошани».

 


3. Головко Іван Григорович

 

 

 

Очолював школу з 10 травня по 6 липня 1944р. Займався питаннями відновлення навчального процесу і формування контингентів учнівського колективу весною-влітку 1944р.

 


4. Удовиченко Василь Матвійович

 

 

 

Завершив формування учнівського контингенту в першому повоєнному навчальному році – 1944/1945. Здійснив поточний ремонт всіх шкільних приміщень, які були пошкоджені в ході війни.

 


5. Бабченко Зінаїда Михайлівна

 

 

 

Вчитель географії, яка пропрацювала на посаді директора школи з серпня 1965 року по 13 січня 1967р. Продовжувала курс на збереження передових позицій школи в освіті Шполянщині.

 


6. Осипенко Іван Васильович

 

 

 

Був директором школи з 1967 по серпень 1985р. Вчитель математики.

 

Проявляв надзвичайну вимогливість до стану навчання і поведінки учнів школи. Здійснив перехід на кабінетну систему навчання.

 

За його сприянням на початку 1970-х років була здійснена велика добудова школи: прибудоване ліве крило, спортзал, їдальня. Облаштовано сучасні спортивний та географічний майданчик. З 1993р. – на заслуженому відпочинку.

 


7. Костюкович Феодосій Феодосійович

 

 

 

Працював директором школи з серпня 1985 року. по серпкнь 2018 року. На його долю випали періоди розвитку освіти, пов’язані з розпадом СРСР .

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

 

 

 

1. Клименко Наталія Василівна

 

 

 

Після закінчення в 1922р. Черкаського педтехнікуму пов’язала своє життя з школою. Працювала вчителем української мови і літератури в Василькові, Водяному, Буртах. В роки Великої Вітчизняної війни працювала директором однієї з шкіл в Новосибірській області. З 1945 року знову працювала в Шполянській середній школі №1. Її учні постійно виявляли високий рівень знань з мови і літератури. 18 травня 1950р. вчителька була удостоєна звання «Заслужений вчитель України». Також нагороджувалась орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора. 2.

2. Шевчук Григорій Якович

 

Після закінчення Київського інституту народної освіти в 1930р. працював викладачем математики Корсунь-Шевченківської медшколи. А з 1946 по 1969 рік – заступником директора з навчальної частини і вчителем математики Шполянської середньої школи №1. В ці роки школа за рівнем успішності учнів стала передовою в районі. 1 лютого 1952р. Шевчук Г.Я. був удостоєний звання « Заслуженого вчителя України».

3. Марущенко Віра Олександрівна

 

Працювала вчителькою початкових класів школи з 1957 по 1983 рік. Постійно впроваджувала в практику досягнення передового педагогічного досвіду. Її учні мали високий рівень знань. 15 березня 1976р. нагороджена орденом «Знак Пошани».

4. Великий Андрій Юхимович

 

Вчитель фізичної культури, який має великий досвід педагогічної роботи. Принциповий, вимогливий і доброзичливий у відносинах з дітьми. Приділяє велику увагу позакласній роботі. Його вихованці неодноразово ставали переможцями і призерами районних і обласних змагань, зокрема з волейболу і баскетболу.

 

Має численні відзнаки обласного управління освіти і Міністерства освіти і науки України.

5. Шевчук Віктор Васильович

 

За роки праці в Шполянській загальноосвітній школі №1 (з 1985 року) став висококваліфікованим спеціалістом вищої категорії, має звання «вчитель-методист». Викладає історію та  правознавство.

 

Велику увагу звертає на роботу з обдарованими дітьми. Його вихованці здобули біля 30 призових місць в ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з історії та правознавства. 

 

Вчитель двічі ставав призером обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»: в 2002 році в номінації: «Правознавство», а в 2005 му – в номінації «Історія».

 

Постійний учасник районних і обласних виставок передового педагогічного досвіду. Автор історичних нарисів «Історія Шполянського краю». Систематично друкує статті в різних періодичних виданнях. Має численні відзнаки районного відділу освіти, обласного управління освіти, Міністерства освіти і науки України.

6. Шкарбан Вадим Миколайович

 

Представник молодої генерації, вчитель основ інформатики. Працює в школі з 1999р.

 

В 2006 році зайняв призове місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (в номінації «інформатика»).