Меню

Банери

pro-osvity

111111 

Організація та проведення Великоднього тижня
Написав Administrator   
Субота, 11 квітня 2020, 12:16
       Великдень – одне із найбільш шанованих та улюблених свят українців, яке відзначається  у кожній родині.
     Робота класного керівника повинна бути спрямована на ознайомлення з  традиціями святкування  та атрибутикою свята,  виховання в учнів почуття причетності до традицій українського народу, а також  розвиток  таких моральних  якостей  особистості як добро, волонтерство, бажання допомогти іншим хто цього потребує, поділитись радістю з оточуючими нас людьми. 
      Дистанційно можна провести години спілкування які будуть містити презентації, відеоряди, мультфільми, віртуальні подорожі найбільш відомими архітектурними пам’ятками нашої країни та світу. При розробці годин спілкування можна використати  легенди і міфи,  казки і перекази, довідковий матеріал.
       Доцільно організовувати та проводити з учнями тематичні фоточеленджі, флешмоби, проекти -  в залежності від  вікової категорії   класу. Слід урахувати те,  що учні проводять і так багато часу за комп’ютером, тому замість прочитати казкуонлайн доцільніше запропонувати послухатиаудіо текст або прочитати книгу. Не потрібно давати громіздких одноманітних завдань :намалювати, зробити витинанку, якщо учням це не подобається. Краще буде якщо діти обміняються фото готових крашанок чи пасок якщо вони брали участь у їх приготуванні. На Великдень більшість дітей буде позбавлена можливості поспілкуватись та привітати бабусю, дідуся:  можна надати допомогу в підготовці  відеопривітання  (досвід класу Марини Олександрівни, який готував привітання батькам з Новим роком та Різдвом). Не забуваємо про проектну діяльність та колективні творчі справи: це може бути спільна презентація, коли кожен учень створює один слайд, декламування поезій  (досвід А.М.Золотарьової ). Було б добре привітати  адресно учнів з особливими освітніми потребами, перших учителів і т.д. Обов’язкова умова – обговорити наперед з дітьми, що їм цікаво було б зробити, реалізувати. Не ЗМУШУЙТЕ дітей – дослухайтесь до їхньої думки, побажань.На  рівні школи плануємо провести акцію «Великдень на передовій. Пам’ятаймо про тих, хто нас захищає»: запис відеопривітань від учнів школи, монтування відеоряду який будемо через  Viber відправляти  військовослужбовцям, що перебувають в ООС. Отож потрібна допомога: якщо ви маєте інформацію, що хтось із батьків ваших учнів , бувших випускників школи перебуває на війні, повідомте: я або Марина Василівна надамо відеолистівку для привітання. Прошу надавати матеріали про роботу у класних колективах для розміщення на сайті школи. Якщо Вам потрібна допомога у підборі, пошуку матеріалу, ідей – завжди з радістю допоможу. Телефонуйте, пишіть у зручний для Вас час.
       P.S. Чуємо нарікання на те, що у дітей багато роботи. Освітній процес – це поєднання навчання і виховання:  не може бути одне без другого.  Класні  керівники  виконують не лише організаційну функцію. Спілкуйтесь з колегами, дирекцією школи якщо потрібна допомога з визначенням об’єму навчального навантаження дітей. Бажаю Вам творчої наснаги, безлічі цікавих ідей.
 
 З повагою до Вас і Вашої праці Н. Л.Лепенець